17.1.2016

Windows

MS Windows

Microsoft dal k dispozici předběžnou verzi Windows 10 (odkaz), tak si jí můžete vyzkoušet do 2.10.2015. Já na tom jedu od začátku února, když mi chcípnul pevný disk a Windows 7 se mi nechtělo znova instalovat, když Windows 10 bude pak na rok zadara pro ty co mají windows 7 a 8.1. Sice má nějaký chyby (měsíc jsem neměl nabídku start, restarty), ale hry se na tom dají hrát (steam a origin). Instalace systému trá dýl než u win7. Jen si budete muset nahrát VLC přehrávač videí a Irfanview prohlížeč obrázků.

Volně šiřitelný programy, které jsou stejně kvalitní nebo lepší, než ty placené: LibreOffice, Irfanview, Double Commander, Blender, VLC, Gimp,..(odkazy )

HRY odkaz

Vzdálená pomoc Windows 8.1

Návod jak vytvořit jednorázovou pozvánku s náhodně generovaným heslem pro přístup přes vzddálenou pomoc.

Microsoft VirtualWiFi

Třeba se to bude někomu hodit k vytvoření AP bez použití různých prográmků a kupování bezdrátovýho routeru.

Notebook (PC) s Windows 7 může být tak současně připojen bezdrátově k internetu a se stejnou Wi-Fi kartou i vysílat si pro mobil, Wi-Fi kameru nebo další notebook dál.

příkazový řádek (spustit/cmd):

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=nazev_site key=heslo_sifrovani keyUsage=persistent

pak spustit (vypnout) vysílání příkazy z řádku nebo vytvořit dva zástupce na ploše s možností Cíl:

netsh wlan start hostednetwork
netsh wlan stop hostednetwork

pak povolit sdílení internetu na adaptéru s internetem

příkaz pro zobrazeni infa o stavu:

netsh wlan show hostednetwork

Po každým startu windows se musí ručně spouštět nebo se dá zástupce příkazu spuštění do nabídky start „po spuštění“. (Stáhnout zástupce )

Odstranění virtuálního Wi-Fi adapteru se provede ve správci zařízení/síťové adaptéry smazáním „Adaptér miniportu Microsoft Virtual WiFi“

IPv6

Dneska jsem narazil na stránku knihy.nic.cz a je tam možnost stáhnout několik knížek v PDF. Je tam i nějaký počteníčko o IPv6 v češtině dobře napsaný. Já to nečetl, soudím podle rozsahu a obsahu knížky. Tak si to tam stáhněte vy co jedete přes IPv6. Já tuneluju přes 6to4, abych stánky zobrazil, můj dárce připojení k internetu nepodporuje IPv6 protokol a nebude.

Používám tunel 6to4 přes Hurricane Electric Free IPv6 Tunnel Broker, kde po registraci a vytvoření tunelu máte k dispozici vygenerovaný nastavení, když to nechcete nastavovat ručně v routeru nebo přímo v Linuxu nebo Windowsu.

Po sprovoznění IPv6 systém dává přednost komunikaci přes IPv6 před IPv4. Pokud to chcete změnit, tak návod je tady www.ipv6.cz a na stránkách Microsoftu. Pro ověření změny po restartu počítače, stačí pak jen ten „ping google.cz“ a hned uvidíte kterýmu protokolu se dává přednost.

Ti, co nemají veřejnou IPv4 adresu, co chtějí taky vidět obsah internetu nedostupný přes IPv4 si můžou pomoc i jinak k IPv6. Na stránce nic.cz je jednoduchý nastavení PC z příkazový řádky:

netsh int ipv6 set teredo client teredo.nic.cz

Jiné toredo servery najde vyhledávač.

Restartování vzhledu Aero ve Windows

příkaz (nabídka start/spustit) nebo si stáhnout  zástupce (ikonku)

CMD /C NET STOP UXSMS & NET START UXSMS

Potíže s USB zařízením

Potřeboval jsem USB TV dát dál od PC a na dvou USB kabelech TV karta blbla, že někdy jí systém našel, jindy zas hlásil, že je to neznámý nebo začal znova instalovat ovladače po připojení. USB kabel se zdá být kvalitní na pohled a jeden z nich je určitě stíněný. Problém jsem vyřešil tak, že jsem použil mezi USB rozbočovač bez externího napájení a chyba odstraněna.

Blokování reklam v Internet Exploreru

Klikni v prohlížeči na ozubený kolečko vpravo nahoře  a vyber nabídku Spravovat doplňky, pak kliknout na Ochrana před sledováním a vybrat Získat seznam funkce Uchrana před sledováním online…

Vypnutí přihlašovací obrazovky ve Windows XP

Start/Spustit/control userpasswords2
Zrušit volbu „Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo“

Zapnutí aktualizací pro Windows XP do roku 2019

V poznámkovým bloku vytvořit soubor s tímhle obsahem, koncovkou „reg” a spustit. (nebo stáhnout )

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
"Installed"=dword:00000001


Zablokování Seznam a.s. na firewallu   odkaz

Další nastavení windows:
nabídka start/spustit/gpedit.msc
Na Ploše vytvořit zástupce s názvem: GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Návody, Počítače a internet

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *