Blog

8.11.2015

Vzdálená plocha

Vzdálená pomoc systému Windows

 

Servis PC na dálku

Je to nejrychlejší způsob vyřešení menších problémů se systémem (pokud není možnost obnovit systém ze zálohy) nebo s dohranými programy. Počítač se tedy nemusí někam vozit nebo někoho zvát a tím je to i levnější.

Funguje to tak, že dva stejný programy na vzdálenou správu se „najdou“ přes internet a po potvrzení nebo jen po zadání hesla se přenáší obraz, údery na klávesnici a pohyby myši, prostě jako by člověk seděl u ovládanýho počítače.

Jeden takovej program Windows obsahuje „Vzdálená pomoc systému Windows“, který je dobrý, že vidíte co se u vás dělej na počítači a kdykoliv vzdálenou pomoc můžete odpojit ručně. Program neumí potají procházet složky na disku ani zaznamenávat stisky klávesnice. Další je třeba použítí doplňku pro Google Chrome prohlížeč (odkaz ke stažení ) nebo UltraVNC.

Pokud chcete něco na dálku udělat v počítači, notebooku, routeru, IP kameře, tiskárně,.., tak vytvořenou pozvánku spolu s heslem nebo heslo na Google doplněk mi pošlete na email frantisek@vicnezbuh.cz (nebo frantisek@outlook.cz + SMS zdarma)  a hlavně nezavírat program vzdálený pomoci! Vytvořená pozvánka je jenom jednorázová po dobu spuštění programu! Při přerušení spojení se musí vytvořit nová pozvánka. Do zprávy krátce napište co chcete v PC udělat ode mne. Nemám zájem se pak vykecávat nebo psát si jak na chatu.  Když nebude žádná aktivita do 15 minut po odeslání SMS, tak nejsem u počítače. Vypomůžu zadarmo, jinde byste platili! Třeba při využití služeb nejznámější zahraniční firmy v Česku Alza (já u nich už nenakupuji,šikanují svou pracovní sílu) Alza Servis on-line: práce technika 15minut 180,- Kč  a Alza Servis on-line- první spuštění 359,- Kč , jiní chtějí podobnou sumu.

 

Vzdálená pomoc Windows 8.1

Návod jak vytvořit jednorázovou pozvánku s náhodně generovaným heslem pro přístup přes vzddálenou pomoc.

 

 

Windows 7 nebo Vista

Je to stejný jak u nejnovějšího Windowsu. Stačí v nabídce start napsat do vyhledávacího políčka nebo do Spustit slovo „Vzdálená pomoc systému Windows“ nebo „msra“ i možnost „Remote Assistance“ spustí program.

Počítače a internet ,

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *