Blog

8.11.2015

převod videa

video enkodéry H.264 a H.265

Dvouminutový video pro porovnání: H.265 (2.1MB)     H.265 (9.1MB)     Google VP8 (9,9MB)  Pokud video nepřehrajete, tak si stáhněte přehrávač VLC

Vyzkoušel jsem všelijaký programy a pro kodování videa i s pomocí grafické karty s čipem od AMD jsem našel dosud nejrychlejší převodník do H.264 program A’s Video Converter  (umí vybírat úsek videa). Bohužel v nových verzích spolu s Windows 10 už nepodporuje převod videa pomocí AMD grafický karty, autor programu přešel na NVIDIA a podporou pro novější Intel procesory.
program ke stažení AsVideoConv64_6.0.6.zip

Pro převody i s pomocí grafické karty NVIDIA je zas program MediaCoder

K převodu je dobrý i program VLC  nebo program Movie Maker , který používám i k sestříhávání videa. Mám i placený programy na úpravu videa, který přibalili k foťáku, CHIPu nebo sem je získal při akcích typu „Giveaway“, ale ty nepoužívám.


Převodník do formátu H.265 stojí za hovno, většinou se převod ani nedokončí. Nepodporuje převod s pomocí grafický karty a video se před převodem dekomprimuje na disk, že zabírá dočasně i 50GB a víc místa na disku. To se při převodu do H.264 neděje. Převod trvá děsně dlouho, že je lepší to ani nezkoušet.

Našel jsem dva (ne)použitelný programy, které jsou grafickou-okenní klikací nástavbou místo příkazovýho řádku.

stáhnout: x265GUI


stáhnout: Internet Friendly Media Encoder

Počítače a internet , ,